Festiwal Malta 2007

W tym roku miałem okazję zobaczyć tylko 2 spektakle:

Teatr Porywaczy Ciał – OUN spektakl miał zdecydowania mniejszą skalę w porównaniu do tego co było prezentowane w zeszłym roku. OUN to obwodowy układ nerwowy. Muszę przyznać że forma była bardzo ciekawa i absorbująca. Co ciekawe w spektaklu uczestniczyła tylko jedna osoba. Finałowe tarzanie się w torfie w białej sukience było naprawdę porażające. Co na mnie zrobiło szczególne wrażenie to sposób w jaki został nawiązany kontakt z publicznością – miałem takie odczucie jakby na sali nie było nikogo innego.

Teatr Republika Usta Usta – Doktor F czyli 777 przedstawienie w miejscu bardzo niecodziennym – trzeci poziom parkingu podziemnego pod placem Wolności. Podstawowa myśl, która przewijała się przez cały czas to: “Czy możesz decydować o własnym losie, a może wszystko zależy od przypadkowych sytuacji”. Usta Usta jak zwykle udowodniły, że potrafią doskonale zaplanować i zrealizować bardzo interaktywne przedsięwzięcia – bo zwykłym teatrem tego już nazwać nie można.

Pomimo, że widziałem mało jestem bardzo zadowolony. Niektórzy podnosili słowa krytyki, że spektakle są biletowane i mają ograniczony zasięg. Faktycznie może się tak wydawać, ale przez to jakość jest wyższa i nie trafiają tam przypadkowe osoby, co czasami ma duże znaczenie 😉