Blue & Me : Fiat Linea

Normalnie nie podniecam się za bardzo samochodami, ale tym razem nie mogłem przejść obok. Fiat wypuścił nowy model Linea. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie to że posiada technologię Blue & Me.

Jak to działa? Otóż po sparowaniu telefonu poprzez bluetooth z samochodem 😉 uzyskujemy możliwość sterowania głosowego wszystkimi funkcjami. Możemy odbierać połączenia bez odrywania rąk od kierownicy, inicjować połączenia mówiąc nazwy z książki adresowej. Ale szczególnym bajerem jest możliwość czytania smsów. Podobno zaimplementowana jest obsługa wielu języków, w tym nawet tureckiego! To bardzo dobrze wróży na nasz lokalny polski rynek. Co więcej do radia można bez problemu podłączyć dowolny odtwarzacz mp3, nawet Ipoda.

System został zrobiony przez Microsoft i działa pod kontrolą Windows Mobile. Cena z systemem Blue & Me zaczyna się od 63k pln, co nie jest zbyt wygórowaną ceną.

Więcej można przeczytać na stronach fiata oraz na blogu jednego z pracowników MS.

Samo auto nie jest jakoś powalające ( wolę terenówki i SUV ;p ) ale z racji dodatkowego wyposażenia i ceny może być dla niektórych interesujące.