V spotkanie poznańskiej grupy .NET

http://www.dotnet.poznan.pl/

W ramach V spotkania poznańskiej grupy .NET miałem okazję przeprowadzić prezentację o WiX, czyli Windows Installer Xml ToolSet. Temat uważam jest dosyć ciekawy i często zaniedbywany – stąd mój pomysł aby przedstawić go szerszemu gronu. Oczywiście temat jest raczej około .netowy, ponieważ może być użyty dla dowolnego projektu.

Przedemną występował Michał Korsak z ITSoftware. Opowiadał o XAF ze stajni DevExpress, muszę przyznać że bardzo mnie zaciekawił ten framework. Na pewno przyjrzę się tematowi bliżej

To co mnie zabolało to stosunkowo mała widownia, myślałem że będzie więcej chętnych do posłuchania i poznania ludzi z branży .netowej. To co mnie najbardziej cieszy to, że zaczynają powstawać nieformalne inicjatywy ludzi zainteresowanych nowymi technologami. Jest to niepowtarzalna okazja żeby dowiedzieć się ciekawych rzeczy, poznać tricki, które stosują inni. Nie do przecenienia jest też poznawanie ludzi i oczywiście aspekt sieciowania.

Przy okazji przygotowań do prezentacji znalazłem rewelacyjny wywiad z Robem Menschingiem na TechNet Radio, w którym opowiada jak powstał WiX oraz o tym jak to się stało że jest to pierwszy projekt Microsoft, który uzyskał status Open Source. Znalazłem go całkiem przypadkowo, gdy szukałem jakiegoś Ľródła w którym można by sprawdzić jak poprawnie wymówić WiX.


Poniżej moja prezentacja:

One thought on “V spotkanie poznańskiej grupy .NET

Comments are closed.