ITCore versus WSS i CodeGuru

Ostatnio Microsoft uruchomił nowy portal – ITCore. Z założenia miał zastąpić WSS i CodeGuru. Zespół, który miał zbudować oprogramowanie do zarządzania portalem był według pierwszych doniesień całkiem spory. Z tego co pamiętam rekrutowano do niego raczej specjalistów. Cały zespół miał około 2 albo 3 miesiące (o ile się nie mylę) na stworzenie systemu od podstaw.

Z całym przedsięwzięciem było związane dużo szumu medialnego, z tego co słyszałem był nawet bankiet na otwarcie z udziałem celebrytów.Muszę przyznać, że byłem zdziwiony, gdy wszedłem po raz pierwszy na tą stronkę i zobaczyłem delikatnie mówiąc chudy wygląd i zawartość. Pisze o tym sporo Tomek Bryja. Jego ostry komentarz wynika z obiekcji już od początku projektu i udziału w tworzeniu WSS, który był konkurencją dla ItCore. Jeśli chodzi o samą funkcjonalność to jestem zdziwiony, że nie zdecydowano się na użycie Community Server, który jest dobrym startem dla serwisu społecznościowego, ale pewnie byłoby to zbyt proste żeby użyć czegoś gotowego.

Jestem przekonany że ze wsparciem takiej firmy jak Microsoft, pomimo początkowych zgrzytów, niepowodzeń i sporej dozy krytyki (jak ze wszystkimi kontrowersyjnymi nowościami) wyjdzie z tego coś ciekawego. Jednak na razie nie będę tam zaglądał.