Barcamp – moja subiektywna relacja

http://www.barcamp.pl/2007/10/04/barcamp-poznan-2-agenda

Pierwsza prezentacja dotycząca Carrot, była rewelacyjna jeśli chodzi o dynamikę i udział widowni. Stanisław i Dawid pokazali, że są showmenami. Tematyka była ciekawa – miała zachęcić do udziału w społeczności Open Source i dzielenia się swoją wiedzą. Opowiedzieli też trochę o tym jak finansują swój projekt.

Następny był Dominik z Symetrii. Jak dla mnie to była najlepsza prezentacja pod względem merytorycznym i najbardziej dotyczyła tematyki spotkania, czyli budowania społeczności Internetowych. Dominik posłużył się serwisami prowadzonymi przez jego firmę( sympatia i vitalia) i pokazał jakie tricki wykonywali przy ich otwarciu. Osobiście nie spodobało mi się “sztuczne” dodawanie profili na sympatii na starcie, ale w końcu to tylko moje odczucie. To co było rewelacyjne, to zastosowanie w odniesieniu do serwisów społecznościowych. Dominik też pokazał parę sytuacji, które może się zdarzyć przy prowadzeniu serwisu: roszczeniowe zachowania, desktruktywni użytkownicy. Opowiedział też jak należy reagować na tego typu zachowania. Dla mnie takie informacje są nieocenione.

enie Profeo nic specjalnego nie wniosło. Po prostu się pokazali, że są i mają plany rozwoju. To była raczej tylko reklama i zachęta do używania.

Wykop.pl reprezentowany przez Tomka. Tutaj muszę szczerze przyznać, że się trochę zawiodłem. Spodziewałem się większej liczby szczegółów, w końcu jest to jedna z gwiazd polskiego Internetu i zobaczyć od kuchni co się u nich dzieje byłoby bardzo ciekawe.

Krytycy.pl – muszę przyznać, że wogóle się nie zgadzam z pomysłem. Uważam, że to co chcą robić to jest zwyczajne psucie blogosfery, która miała być z założenia wolnym medium. To co chcą zrobić powoduje utratę wartości blogów jako Ľródła informacji. Nie będzie wiadomo np.: czy ktoś pisze dlatego, że jest coś fajne czy mu za to po prostu płacą.

Prezentacji babel24 już nie widziałem