XXIII Jesienne Spotkania PTI – Jak skutecznie prowadzić projekt web 2.0

No właśnie, jak skutecznie prowadzić projekt web 2.0? Muszę przyznać, że pomimo tak ciekawego tematu przewodniego, który sugeruje raczej tematykę związaną z zarządzaniem projektem, srodze się zawiodłem.

To co mnie ( jako poznaniaka) najbardziej zawiodło to słaba organizacja. Prezentacja rozpoczęła się z conajmniej 20 minutowym opóĽnieniem. Były problemy z nagłośnieniem, a właściwie przez 95% czasu nagłośnienie nie działało. Przekaz internetowy był realizowany za pomocą zwykłej kamerki, takiej jakbym użył do skype rotfl. Trochę wstyd…

Jeśli chodzi o same prezentacje – występowała cała masa ludzi, z których część spadła zupełnie z księżyca(nie będę mówił o kogo dokładnie chodzi). Część opowiadała o swoich serwisach, ale raczej o sukcesie, a nie jak go osiągnęli, ich prezentacje miały raczej charakter “ego trip”.

Dla mnie najciekawsza była prezentacja portalu mniammniam.pl. Można było się z niej dowiedzieć, jak rozpoznali swoich użytkowników ( a właściwie użytkowniczki) i ich potrzeby. I to co najciekawsze jak póĽniej starali się je zaspokoić. Występował także przedstawiciel filmweb.pl, to była najbardziej emocjonująca prezentacja – z niej jeden ciekawy wątek: “Nic tak nie buduje społeczności w internecie jak wódka w realu”.

Z zupełniej innej beczki. Dzisiaj przeglądając wyborczą natknąłem się na artykuł o co-workingu. Sam artykuł dosyć ciekawy, na co zwróciłem szczególną uwagę to, że wspomniano w nim o Adamie Zygadlewiczu, który nawiasem mówiąc jest organizatorem barcampu. Muszę przyznać, że robi świetny marketing swojej osoby.