Darmowe media center – używaj kompa jako tv

Team Media Portal to odpowiednik media center Microsoft i działa również na windowsie. Media portal jest tworzony na zasadach open source. Z dodatkowych ciekawostek – w całości został napisany w .NET

Meida portal Znalazłem już jakiś czas temu, niestety miałem dosyć słaby komputer, więc zrezygnowałem. Ostatnio, impulsem do odkurzenia projektu był zakup pilota do komputera. Model stosunkowo prosty i niedrogi. Bardzo fajne jest to, że dzięki pilotowi komputer naprawdę można zmienić w tv i więcej.

Główne menu Media Portal prezentuje się tak( na uwagę zasługuje polska wersja interfejsu):

Wszystkie funkcje media portal są dostępne z głównego menu. Miłą funkcjonalnością jest to, że można tworzyć własne wtyczki i umieszczać je nawet na głównym menu. Niestety nie miałem okazji pobawić się modułem telewizja – brakuje mi tunera.

Odtwarzacz DVD:

Jak widać wszystkie funkcje, których spodziewalibyśmy się po odtwarzaczu są dostępne i opakowane w skinowalne ( czy wspominałem o tym – można robić własne skiny: ) jednolite menu.

Przeglądanie zdjęć w trakcie oglądania filmu( na dole po lewej stronie jest okienko z filmem):

W moim wypadku był to blade runner final cut.

Pogoda dla wcześniej zdefiniowanych miast:

Teraz parę ciekawostek. Media portal potrafi pobierać opisy filmów i mp3 z Internetu. Na podstawie tagów mp3 i nazwy pliku z filmem potrafi odpytać imdb a nawet amazona pobrac cover art, opisy, zdjęcia:

Na koniec zrzut ekranu z jednej z wtyczek stworzonych przez fanów – jest to czytnik rssów:

Na stronie media portal dostępna jest cała masa różnych pluginów: poczta, skype, jest nawet wtyczka pozwalająca sterować utorrentem. Z innych ciekawych rzeczy, które potrafi robić media portal to jeżeli w folderze znajduje się plik .iso uruchamiany daemontool i podmontowywany dysk.

Interakcja z komputerem na zasadzie odtwarzacza DVD jest dosyć wygodna – moi rodzice już zostali fanami 🙂

BTW. Może w najbliższym czasie napiszę wtyczkę do przeglądania geotagowanych zdjęć – ktoś chętny do współpracy?

2 thoughts on “Darmowe media center – używaj kompa jako tv

  1. […] team media portal już kiedyś pisałem, w międzyczasie pojawiła się wersja 1.00 […]

  2. […] team media portal już kiedyś pisałem, w międzyczasie pojawiła się wersja 1.00 […]

Comments are closed.