C2C 2008 – subiektywne podsumowanie

Wczoraj miałem przyjemność być na konferencji Communities2Communties, uczestniczyłem w ścieżce .netowej.

Konferencja miała bardziej nieformalny charakter – to mi sie bardzo podobało. Byłem pod wrażeniem świetnej organizacji i koordynacji, dosyć sporego przecież, przedsięwzięcia. Wielkie gratulacje dla organizatorów !!!

Pierwszą prelekcję niestety przegapiłem – zaspałem na wcześniejszy pociąg.

Druga prezentacja w wykonaniu Martina Kulowa o debugowaniu kodu managed była bardzo interesująca – widać, Ľe ma w tym spore doświadczenie. Chwilę zajęło mi dostosowanie się do sposobu mówienia prowadzącego, ale póĽniej nie było juĽ najmniejszych problemów.

Następnie Jarek Kowalski opowiadał o Entity Framework temat bardzo ciekawy i szeroki. Jarek jest szefem członkiem zespołu tworzącego ten framework, a takich ludzi zawsze bardzo fajnie się słucha. Poziom jego zaangażowania był rewelacyjny, tak się rozpędził, że nawet nie zauważył tabliczki z pozostałym czasem – doskonale go rozumiem, jak mówie o czymś ciekawym też totalnie zapominam o wszystkim 🙂 Spore zainteresowanie wzbudziła oferta pracy w jego zespole.

Dino Esposito zrobił prawdziwy show o MVC Framework, jego sposób prezentowania tematu był bardzo dynamiczny. Szkoda tylko, że kod który pokazywał bazował na MVC Preview 1, a przecieĽ już od Mix08 dostępny jest Preview 2, który ma parę istotnych zmian. Pomimo tych drobiazgów bardzo dobrze oceniam jego prezentację – bardzo mi się podobał wstęp o wzorcach projektowych i ewolucji tworzenia aplikacji w asp.net.

Z ostatniej prezentacji już musiałem zrezygnować – musiałem zdążyć na pociąg do Krakowa, gdzie właśnie siedzę i gimnastykuję się(polskie litery ) na macbooku z pisaniem tej notki.

Oby więcej tak udanych imprez!

PS Jeśli ktoś ma fotki to zapraszam do dodawania linków w komentarzach.

7 thoughts on “C2C 2008 – subiektywne podsumowanie

 1. Marcin Krupi says:

  Nie umniejszając nic Jarkowi to nie jest on szefem zespołu tworzącego EDMa 🙂 Jest ‘zwyczajnym’ jego członkiem 😉 (o ile można mówic o zwyczajności kogoś kto pracuje przy takim ciekawym produkcie)

 2. Marcin Krupi says:

  Nie umniejszając nic Jarkowi to nie jest on szefem zespołu tworzącego EDMa 🙂 Jest ‘zwyczajnym’ jego członkiem 😉 (o ile można mówic o zwyczajności kogoś kto pracuje przy takim ciekawym produkcie)

 3. bszafko says:

  dzięki za sprostowanie 🙂

 4. Małe sprostowanie – byc może w swojej relacji Ľle się wyraziłem:). Dino nie zastrzegl, że korzysta z CTP 1. Szydło z worka wyciągnął dopiero Bartek Zass podczas Q&A. Ja odniosłem wrazenie, że Dino nie zdawal sobie nawet sprawy z istnienia CTP2. Ale to może tylko ja..:)

 5. bszafko says:

  na q&a juz nie bylem. zniechecilem sie gdy zobaczylem kod od kontrolera w ctp1, ale juz przy tabeli routingu cos mi nie gralo 😉

 6. […] W zeszłym roku C2C było naprawdę świetnie. […]

Comments are closed.