WiX w Visual Studio 2010 w praktyce

O Windows Installer Xml w Visual Studio 2010 pisałem już jakiś czas temu, ale tylko w teorii. Teraz zdecydowałem się zobaczyć jak wygląda w praktyce.

Wpierw należy pobrać maszynę wirtualną z windows server 2008 oraz ctp visual studio 2010. Zaraz po pobraniu i rozpakowaniu maszyny wirtualnej trzeba wyłączyć synchronizację czasu z maszyną hostującą, ponieważ vs2010 ma bombę czasową i przestaje działać po 1 stycznia 2009. Opisał to Ben Armstrong na swoim blogu.

Po tych zabiegach możemy odpalić maszynę i VS 2010, już na pierwszy rzut oka na splash screenie pojawia się WiX, tak jak np w VS2008 z zainstalowaną wtyczką Votive:

01 

Zajrzałem też do C:\Program FIles, zamiast ?Windows Installer XML? jest folder ?Visual Studio 2010 Windows Installer XML Toolkit CTP??

04

Są też tylko wtyczki WixIISExtension, WixNetFxExtension, WixSqlExtension, WixUIExtension, WixUtilExtension, WixVSExtension. Reszta ma podobno znaleźć się w wersji BETA. Postanowiłem też sprawdzić jaka wersja WiX jest zawarta w CTP ? okazuje się, że jest to 3.0.4325.0 ? w chwili pisania najnowsza dostępna jest 3.0.4909.0. Z tego co czytałem na blogach RTM VS2010 ma już zawierać najnowszą wersję dostępną w momencie tworzenia release.

05

Dalej już po staremu w VS dostępna jest znana grupa projektów Wix, co ciekawe nadal jest dostępna grupa ze starymi typami projektów seupowych ? pewnie raczej w celach zachowania zgodności wstecz.

02

03

Dalej już wszystko po staremu np budując prosty instalator z UI, o którym już kiedyś pisałem. Co cieszy dostępna jest Polska lokalizacja odrazu z paczki.

06 

Konkurs na blog roku

Jeśli spodobał Ci się ten wpis, chciałbyś okazać mi wsparcie i zachęcić do dalszego pisania proszę zagłosuj na mnie w konkursie na blog roku organizowanym przez Onet byłbym bardzo wdzięczny. Wystarczy wysłać smsa B00023( to są zera ) na numer  7144, koszt smsa to 1,22 zł a cały zysk przekazywany jest na organizowanie turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci z porażeniem mózgowym ? zrobisz 2 dobre uczynki.

image

C2C

Spróbuje również przygotować webcasta o WiX na konkurs speaker idol na konferencję C2C własnie przy pomocy 2010 ? żeby być na bleeding edge. Zobaczymy jak wyjdzie nagrywanie ekranu w maszynie wirtualnej ? oby dało radę i obym został wybrany ? trzymajcie kciuki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *