Listonic.pl

Raczej nie piszę o startupach, ale tym razem zrobię wyjątek, bo warto. Listonic.pl to serwis pozwalający na zbudowanie listy zakupów dzielenie jej np. z żoną i umożliwiający dostęp do listy poprzez mobilną przeglądarkę. Autorzy także udostępnili aplikację java na telefony komórkowe, która umożliwia pracę offline.

image

Co ciekawe serwis jest napisany w asp.net ? można to wywnioskować oglądając kod źródłowy strony, jest tam wiele kawałków charakterystycznych dla .neta. Myślę, że może to być ciekawy głos w dyskusji, którą toczyłem jakiś czas temu z Michałem Grzegorzewskim o tym, że startupy raczej trzymają się z daleka od techonologii .net. Oczywiście sama technologia, w której wykonano serwis nie ma większego znaczenia z punktu widzenia użytkowników i biznesu liczy się tylko użyteczność i czy realizuje założone cele.

Autorzy zpewniają, że pracują nad wieloma dodatkami, w tym wersję na Windows Mobile. Postanowiłem ich trochę ubiec i poeksperymentować w .net compact framework stworzyć prototyp możliwej aplikacji,  oto moja propozycja:

image image image

Interfejs trochę ala iphone, ale myślę, że może zdać egzamin. Projekt bazowałem na Fluid ? Windows Mobile .NET Touch Controls Thomasa Gerbera.

Tagged ,

4 thoughts on “Listonic.pl

 1. Pytanie nie czy realizuje a kiedy będzie można kontrolować cały rynek za pomocą sprytnych marketingowych chwytów. Widze tutaj duże zagrożenie ze strony dużych firm co bedą chciały mieć bazę dannych, co ja w tej chwili kupuję – coś vide, inni użytkownicy również kupili to ….. .

  Pomysł jak najbardziej trafny – dopisywać co ma mi ktoś kupić – bezcenne 😉

 2. Wojciech Plesiak says:

  Dzięki za docenienie i z tego co czytam wyróżnienie Listonic’owego start-upa. Wiele to dla nas znaczy, bo choć plany mamy bardzo ambitne, reakcji ludzi na tego typu serwis nie da się do końca przewidzieć.

  Bardzo pozytywne też jest to, że zadałeś sobie trochę trudu tworząc przykładowy interfejs WM, czyli rozumiemy, że takowa aplikacja jest już bardzo wyczekiwana ;P. Myślę, że nie będziesz zawiedziony jej wyglądem.

 3. Nie ma sprawy z przyjemnoscia poeksperymentowalem.

  Wlasnie widze ze bedziecie na democampie – bede Wam kibicowac

 4. dario-g says:

  Server: Microsoft-IIS/7.0
  X-AspNet-Version: 2.0.50727
  X-Powered-By: ASP.NET

  Gratulacje dla autorów za decyzje. Jak widać można w ASP.NET i to z powodzeniem. Dodatkowo widzę tam linka, który ma w adresie “home”. Czyżby MVC? 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *