WiX 3.0 jest, 3.5 nadchodzi

image Jak już pewnie wiecie wersja 3.0 Windows Installer Xml  jako stabilna. Oznacza to, że nie będzie już żadnych rewolucyjnych zmian w drzewie 3.0 poza poprawkami krytycznych błędów. Numer builda to 3.0.5419.0. Więcej można przeczytać na blogu Roba.

Wersja 3.5

Teraz rozpoczęły się pracę nad wersją 3.5 WiX, głównym dodatkiem będzie Burn, czyli bootstrapper(chainer) dla msi. Z tego co pisał Rob na swoim blogu wynika, że będzie można zupełnie ukryć windows installera pod swoim własnym wyglądem. Będzie można też prosto instalować pakiety zależne, a nawet je ściągnąć z sieci. Będzie wreszcie elegancki sposób na zastąpienie własnych bootstrapperów ? tak jak to opisałem w jednym z poprzednich wpisów. Więcej o burn można znowu poczytać na blogu Roba.

Jako mały test zainstalowałem już wersję 3.5,  działa zupełnie poprawanie, oglądałem też sposób generowania bootstrappera za pomocą manifestów xmlowych i spróbuje go użyć jak tylko wyjdzie jakaś w miarę stabilna wersja burna. Przy okazji stworzyłem instalator dla BlipFace (wpfowego klienta dla blipa), jest do znalezienia na githubie. Tak na marginesie to było moje pierwsze użycie gita muszę przyznać że filozofia odrobinę inna niż w svn, ale udało mi się szybko dostosować.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *